Hírek

A facility management és a projektvezetés területén az innováció és a fenntarthatóság kiemelt szerepet játszik

A rendezvényt Kocsik Sándor divízióvezető nyitotta meg, majd Dedicsné Gáspár Krisztina, a B+N Referencia Zrt. SOFT FM igazgatója köszöntötte a résztvevőket. Az első előadásban Szíj Csaba, a B+N vezérigazgató-helyettese elemezte a 2024-es év kihívásait és sikereit, kiemelve a SAP-rendszer bevezetésének tapasztalatait, a szervezetfejlesztés fontosságát és a facility management legújabb trendjeit. Külön figyelmet szentelt a BIM-rendszerek szerepének, az AI integrációjának és a fenntarthatósági szempontoknak. A B+N szakembere kiemelte, hogy 2024-ben a robotok által takarított terület nagysága meghaladta a 9,5 millió négyzetmétert a vállalatnál.

MOL Campus létesítményüzemeltetése

A szimpózium egyik kiemelt pontja a MOL Campus bemutatása volt. Harasta Péter, a MOL Campus létesítményüzemeltetési csoportvezetője ismertette az épület sajátosságait: 143 méter magas, 29 emelet,  amely 30 000 négyzetméternyi üvegfelülettel és 900 négyzetméternyi napelemmel rendelkezik. Az épület 85%-ban természetes fénnyel működik, és fenntarthatósági szempontból kiemelkedő minősítéssel (Bream Excellent) rendelkezik.

A MOL Campus üzemeltetését bemutató előadás során Kövesdi Méda (SOFT FM menedzser), Horváth István (létesítményvezető) és Bondor Csaba (HARD FM menedzser) részletesen ismertették az épület fenntartható üzemeltetésének technológiáit, köztük a vízkezelési rendszereket, légkezelő rendszereket és a hőszivattyús megoldásokat. A résztvevők emellett olyan érdekességeket is megtudhattak, hogy a MOL Campus 30 000 négyzetméternyi üvegfeletét átlagosan több mint két hét alatt tisztítja meg 12-15 ipari alpinista, illetve 8 olyan takarító robot (ROBIN) is végez takarítási feladatot az épületben, amelyet a B+N fejlesztett.

ECO LABEL tanúsítvány

Kriska Dániel, a B+N EHS vezetője a környezetbarát takarításról tartott előadást, melynek részeként bemutatta az ECO LABEL tanúsítvány jelentőségét is. Ezt követően Hajdu Csaba, a security divízió vezetője ismertette a vállalat legfiatalabb üzletágának innovációit.

A szimpózium délutáni programjában a résztvevők egy MOL Campus épületbejáráson vehettek részt, amely során betekintést nyerhettek az üzemeltetési folyamatokba és az alkalmazott fenntarthatósági megoldásokba.

Mesterséges Intelligencia a Facility Managementben

A nap utolsó szakmai előadását Orovecz Gergő site menedzser tartotta, amelyben a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeit mutatta be az adminisztráció és az üzemeltetés különböző területein.

A rendezvény végén egy fórum keretében a résztvevőknek lehetőségük nyílt megvitatni a hallottakat és tapasztalatokat cserélni.

Facility management és projektvezetés

A szimpózium egyértelműen rámutatott arra, hogy a facility management és a projektvezetés területén az innováció és a fenntarthatóság kiemelt szerepet játszik.

A negyedévente megrendezett szimpóziumok mindig nagy érdeklődést váltanak ki, hiszen ezek az alkalmak nemcsak a tudás megosztását teszik lehetővé, hanem erősítik a közösséget és inspirációt adnak a további fejlődéshez is.